ajutor!!!!!!!

Boli genitale feminine

Postata de @ngel cu 13 ani in urma.

Va rog sa-mi dati un raspuns.A-ti suferit de boala inflamatorie pelvina si a-ti ramas insarcinata?eu nu reusesc sa ma tratez si sa raman insarcinata.mi-e teama ca nu voi putea avea copii.

Raspunsuri (3)

mikmok

acum 13 ani

Ca sa poti scapa de aceasta boala trebuie sa faci tratament. Mergi la medicul ginecolog si vorbeste cu el pentru un tratament adecvat. Cu siguranta vei ramane insarcinata. Mult succes!!!

Csara

acum 13 ani

Draga mea, in primul rand, fii optimista. Ar trebui sa faci un examen al secretiei vaginale cu antibiograma (neaparat), iar tratamentul sa fie tintit. Important este sa faci un tratament complet (antibiotic, antiinflamator, antimicotic, etc.) ca si schema de tratament si perioada. Cere parerea medicului daca poti interveni cu imunomodulatoare, sitmulatoare ale imunitatii aparatului genital. Evita frigul, umezeala, mentine o igiena adecvata. Iar dupa tratament, afla neaparat perioada corecta a ovulatiei (prin monitorizare sau prin teste de ovulatie). Nu uita sa iei acid folic, poti lua si vitamina E pana ramai insarcinata, care este antioxidant si ajuta la regenerarea celulelor. Hraneste-te sanatos si cat mai diversificat si foarte important, elimina stresul. Sa ne dai de veste cat de curand ca ai ramas insarcinata!

elena

acum 13 ani

si mie miau depistat un chist la ovar in partea stanga mare de 3cm iar uterul in partea stanaga ie dat un pic pe spate doctorul mia zis ca o sa imi dea un tratament de 2-3 luni as vrae sa stiu mai multe despre acest chist,cineva care a avut sa imi poate spune ceva imi este foarte frica sa nu fac cancer la ovar