Ajutor!!!

Boli genitale feminine

Postata de Erika1 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, va rog din suflet ajutati-ma sunt disperata. In primavara 2008 am fost diagnosticata cu insuficienta luteala in urma unor analize prescrise de un endocrinolog. Am urmat un tratament cu orgametril timp de 8 luni si in luna urmatoare datorita unui contact sexual neprotejat am luat escapelle. De atunci( 16 noiembrie) mi-a venit ciclul pe 20noi, apoi pe 4 dec si azi pe 9 dec mi-a venit din nou. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

simona546

acum 15 ani

cautama pe mesemger

Florian Alex

acum 15 ani

Nu cred ca este vorba despre ciclul menstrual ci despre o dereglare hormonala, care este relativ normala in cazul pilulei de a doua zi. Poti astepta sa-ti treaca sangerarea pentru a merge la control ginecologic pentru confirmare sau poti mergei direct la consul endocrinologic pentru un eventual tratament.