varus equin

Boli ereditare si congenitale

Postata de brumela cu 14 ani in urma.

ce teste se pot face pentru a nu naste un copil cu malformatii ale mb inferioare varus equin ?

Raspunsuri (2)

lias

acum 14 ani

amniocenteza este singurul test care se poate efectua pt a depista orice malformatie a copilului dar costa cred enorm de mult si este destul de riscanta ,intra pe site-ul acesta pt a stii mai multe http://www.copilul.ro/sarcina/analize-sarcina/Amniocenteza_cum_se_efectueaza,bafta mare

R

acum 14 ani

in afara de ecografie, nu se poate diagnostica varusul equin
oricum, nu e asa o tragedie, pt ca se trateaza, dr alexandru thiery il corecteaza si face picioarele ca noi