trombofilie prin deficit de proteina S

Boli ereditare si congenitale Deficit de proteina s

Postata de cris80ro cu 14 ani in urma.

buna ziua, viitorul meu sot are trombofilie prin deficit de proteina S si am dori sa facem un copil. care sunt sansele sa facem un copil sanatos si care ar fi riscurile? exista teste genetice preconceptie si unde anume ar trebui sa ne adresam? Va multumesc

Raspunsuri (2)

ionica

acum 14 ani

Mergeti la un cabinet de planing familial, cu siguranta veti afla daca veti putea sau nu sa aveti copii. Eu va doresc bafta!!!

robert7291

acum 14 ani

poti avea si cinci copii, nu e obligatoriu sa se transmita, ca sa vezi daca se transmite ai nevoie de amniocenteza in timpul sarcinii, dar amniocenteza este pentru alte cazuri, mai grave, asa ca nu se merita. stai linistita si vezi-ti de viata. sotul sa urmeze recomandarile hematologului.