Torticolisul congenital

Boli ereditare si congenitale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua, sunt tata unei fetite de 6 anisori care are torticoulis de 2 luni de zile, dupa nenumarate asteptari la diferite cabinete medicale, acelasi rezultat , ba mai mult acuma are si dureir de cap in partea din spate....am facut tot felul de analize, RMN, Ecografii la muschii gitului unde sau vazut ganglioni inflamati mai mult in partea stg a gitului decit in partea dreapta.....dar nimeni nu ne spune concret care este cauza.....va rog daca aveti raspunsuri ptr mine sau ce tratament sa urmez va rog sa ma ajutati. Va multumesc

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua, sunt tata unei fetite de 6 anisori care are torticoulis de 2 luni de zile, dupa nenumarate asteptari la diferite cabinete medicale, acelasi rezultat , ba mai mult acuma are si dureir de cap in partea din spate....am facut tot felul de analize, RMN, Ecografii la muschii gitului unde sau vazut ganglioni inflamati mai mult in partea stg a gitului decit in partea dreapta.....dar nimeni nu ne spune concret care este cauza.....va rog daca aveti raspunsuri ptr mine sau ce tratament sa urmez va rog sa ma ajutati. Va multumesc

diana

acum 11 ani

si noi la fel avem sase anisori si ne confruntam cu aceeasi problema de doua luni ...puteti sa ne spuneti cum ati rezolvat problema pana la urma? noi facem fizioterapie si masaj