rezultate analize

Boli ereditare si congenitale

Postata de oanix cu 10 ani in urma.

ma poate ajuta cnv va rog...mi am facut testul torch iar reultatele sut urmatoaele:
IgG-95.8 reactive
Cytomegalovirus IgM-0.32
Rubeola IgG -68.7
RubellaM-0.85 Nonreactive
Toxoplasmoza IgG-0.0 Nonreactive
Toxoplasmoza IgM-0.12 Nonreactive
Anti Herpes IgG 1+2-22.2 Pozitiv
Anti Herpes IgM 1+2-12.0 Negativ
Antigen Hbs-Elisa (ELISA) Nonreactiv

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Prezenta anticorpilor de tip IgG reprezinta marca infectiei din trecut; ei pot persista ani indelungati dupa infectie, sau chiar toata viata. Asadar, nu aveti motive de ingrijorare.

lavinia

acum 10 ani

Buna seara, v-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea raspunde si mie la o intrebare. sunt insarcinata in luna a 7 a si mi am facut recent niste analize pe care nu le am efectuat mai devreme si anume cele legate de partea imunologie. Am primit urmatoarele rezultate:anti toxoplasmaIgm si igg, anti virus rubeolos Igm si Igg, anti cmv Igm si Igg, anti herpes 2 Igm negative toate si se incadreaza la toate valorile in cele negative, acestea ac***a valori intre 0.1 si 0.5, dar ceea ce ma ingrijoreaza este ultima analiza, si anume cea de la anti herpes 2 Igg care este 2.1 si intra la categoria pozitiv. Imi este frica sa nu-mi afecteze intr-un fel sarcina...tin sa precizez ca mi am facut triplu testul si a iesit ok.V-as fi recunoscatoare daca ati putea sa-mi raspundeti.Multumesc frumos!