Perete ingrosat la vezica si 2 pietre la rinichi de cate 1 cm

Boli ereditare si congenitale

Postata de danacrisa cu 13 ani in urma.

Din ce cauza este peretele ingrosat la vezica ? O infectie? Nepoata mea de 22 ani are 2 pietre de cate 1 cm aprox si peretele ingrosat la vezica. Cam de 2 luni urineaza cu sange. Mai are si Microalbuminurie,este de la urinat cu sange? Si lipsa de calciu....
Trebuie operatie de urgenta? Ce doctor urolog / Spital recomandati?
va multumesc!
Daniela

Raspunsuri (3)

ina

acum 13 ani

Eu va recomand pe d-na doctor Damian Luminita este specialist medicina interna-Nefrologie. O puteti gasi la Spitalul Universitar de urgenta Bucuresti. Eu am fost internata la dansa cu o insuficienta renala.

danacrisa

acum 13 ani

Si v-ati vindecat de insuficienta? Multumesc mult!

ina

acum 13 ani

Eu acum nu mai am nici o problema. De trei ani fac ecografie anual si e totul ok. La mine a fost pe fond de deshidratare.Acum 4 ani beam un pahar de apa pe zi (la nevoie). Acum ajung zinic la 2 litri