palatoschizis

Boli ereditare si congenitale

Postata de alexandra377105252 cu 15 ani in urma.

Am un baietel de 9 luni care s-a nascut cu palatoschizis. Ii lipsesc ultimele 2 fante din palatul tare si palatul moale. M-ar interesa daca a mai trecut cineva printr-o operatie de acest gen.

Raspunsuri (7)

victor59104988

acum 15 ani

Si ce tratament a facut in aceste 9 luni?

Elena579103776

acum 15 ani

eu am nascut acum o luna un baietel cu palatul moale despicat

dorel40

acum 15 ani

buna.si eu sunt o mamica ce a nascut o fetita cu palatoschizis moale in octombrie 2007.medicii mi-au zis deja de la nastere.fetitza mea a fost operata la6luni

maria bogus

acum 10 ani

sunt mama unei fetite de 8 ani si am trecut si eu prin aceasta problema si am rezolvato cu brio

maria

acum 10 ani

sunt mama unei fetite de 8 ani si am trecut si eu prin aceasta problema si am rezolvato cu brio

ana-maria

acum 9 ani

buna ziua, fetita mea are 5 ani si a fost operata de 3 ori deja, de palatoschizis posterior (decat palatul moale). o data la dr urtila la timisoara si de 2 ori la marie curie de dr. bratu. ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde ati mai operat copiii?

Andreea

acum 8 ani

Buna, si baietelul meu sa nascut cu despicatura la palatul moale si l-am operat acum 2 saptamani la Marie Curie-Niculina Bratu
Ana-Maria, de ce fetita ta a suferit 3 operatii la palatul moale? Scuza-mi indiscretia dar vreau sa stiu pt baiatul meu...