Mi-am facut niste analize si as vrea sa stiu ce inseamna AcAnti CMV IgG POZITIV

Boli ereditare si congenitale

Postata de l a mariana cu 9 ani in urma.

Imunologie-Markeri Infectiosi
Test
Rezultat
Interval de referinta
Ac Anti-Toxoplasma gondii IgM 0.12 NEGATIV Negativ: index = 0.65
Ac Anti-CMV IgG 44 UA/ml POZITIV Negativ: < 15 AU/mL
Pozitiv: > 15 AU/mL

Raspunsuri (3)

Dr. Tamara Marcovici

acum 9 ani

Buna ziua. Ac Anti-CMV IgG pozitiv releva ca ati trecut prin infectia cu CMV. Este important titrul IgM anti CMV in aceasta situatie. S-a determinat?

l a mariana

acum 9 ani

Acestea sunt analizele pe care le-am facut dar rezultatul nu il am inca la toate numai la cel dinainte e grava infectia cmv se transmite?
AC ANTI TOXOPLASMA GONDII IGGAC
ANTI TOXOPLASMA GONDII IGM
AC ANTI CMV IGG
AC ANTI CMV IGM
AC ANTI HERPES SIMPL 1-2 LGG
AC ANTI HERPES SIMPL 1-2 IGM
ESTRADIOL
TESTOSTERON PROLACTINA

membru284159

acum 8 ani

Fetita mea de 6 ani a facut analize in urma unor ganglioni umflati la gat anti-EBV CA IgG, CHEMI,LIAISON-pozitiv 21,80 iar Anti- EBV CA IgM, CHEMI,LIAISON negativ-19,00 ce ar putea avea?