hidrocefalia

Boli ereditare si congenitale

Postata de Kinetoterapeut Delia Petre cu 12 ani in urma.

Pregatesc o lucrare de master despre hidrocefalia congenitala, astept sugestii si informatii pe [email protected]
multumesc anticipat Petre Carmen Delia

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 12 ani

Buna seara.
Consider oportuna colaborarea cu o sectie de neonatologie, respectiv de pediatrie si/sau de neurologie pediatrica. Consultarea literaturii de specialitate autohtona si straina (tratate, reviste, etc.) va ofera informatii despre hidrocefalia congenitala (etiologie, aspecte clinico-evolutive, metode de ingrijire, terapie, dispensarizare, etc.) Subiectul este foarte interesant si permite abordari variate.