FREN SCURT CONGENITAL

Boli ereditare si congenitale

Postata de georgepinti cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am fost diagnosticat cu Fren Scurt Congenital (mi-a zis domnul doctor ca nu prea a mai intalnit cazuri ca mine dar ca interventia este simpla) mai pe scurt, nu imi pot decalota penisul in stare de erectie.. am uitat sa intreb, necesita internare aceasta interventie? cu sau fara anestezie? Multumesc.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Din cate stiu nu necesita internare si desigur ca se face anestezie, probabil locala.

georgepinti

acum 13 ani

multumesc pt info.. mai astept si alte pareri (doar astazi) ca dupa voi afla pe pielea mea.

AJBlack

acum 13 ani

Salut George. Cred ca am si eu problema ta. Te rog sa imi zici ce ai rezolvat la doctor.

georgepinti

acum 13 ani

pai ce sa rezolv.. deocamdata dupa 10-14 zile nu vad mare diferenta decat ca mi-au taiat frenul acela care imi tinea penisul si era cam stramb din acea cauza banuiesc.. dar dupa m`am molipsit si de un furung pe langa penis care acela a fost cam cel mai dureros si ma chinui cu el de vreo 9-10 zile.. banuiesc ca din spital l-am luat cumva ca eu n-am avut niciodata asa ceva.. deocamdata nu s-a indreptat penisul.. nu stiu .. o sa mai vad pe parcurs

Catalin

acum 12 ani

Si eu am aceeasi problema k si tn... am fo operat acum 2 zile....nu stiu ce se va intampla. eu m am dus la doctor pentru curbarea penisului...

george

acum 10 ani

mai lasa p***a

DanielP

acum un an

Salut, cand ti-au taiat fenul scurt te-au anesteziat?
Si dupa cate zile ai putut avea dinou contact sexual?