Defecte congenitale de cord

Boli ereditare si congenitale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

As vrea sa stiu mai multe despre Tetralogia Fallo,daca nu este operata ce evolutie are un copil cu aceasta boala si pana la ce varsta traiesc?

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 24 ani.Am fost de curand la un medic cardiolog la un consult si mi s-a depistat o malformatie congenitala a inimii,boala numindu-se defect septal atrial.adica o gaura in inima cu diametru de 23mm care trebuie operata.ce pot face?