Cheiloschizis (buza de iepure cu o fisura mediana)

Boli ereditare si congenitale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Nu sunt prea multe amanunte in cazul acestei probleme;
m-ar interesa procedura de refacere a buzei si perioada optima pentru interventie. Mentionez ca fetita mea are doar 2luni,1saptamana si 6kg.Multumiri anticipate.

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce parere aveti de dna dr bratu budimex?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

stimati prieteni, curand mi s-a nascut un baietel, perfect sanatos dpdv clinic,insa cu cheiloschizis lateral stang fara a-i fi afectat si cerul gurii, doar putin gingia. Dati-mi va rog un mail pe adresa mea [email protected] sfaturi care sa ma mai linisteasca atat pe mine cat mai ales pe sotia mea. Ca orice parinti normali, suntem speriati si avem nevoie de indrumare. Care este cel mai bun loc din Romania unde se poate face ceva? La ce varsta ar trebui operat? Cu multa stima, Gabriel Dutu

grigorescu daniel

acum 9 ani

Buna ziua .. as dori si eu putin ajutor daca se poate... astazi mi sa nascut si mie fetita mea nult asteptata si are si ia putin buza de sus despicata. Unde as putea sa merg sa ii fac o operatie si de la ce varsta? Va multumesc

diana402

acum 15 ani

este un doctor foarte bun . acum 19 ani a fost operata fetita mea de catre aceasta .Pa atunci era o operatie dificila in Romania , dar D/na doctor a reusit/o foarte bine. mii de multumiri .

diana402

acum 15 ani

am avut o problema asemanatoare cu fetita mea acum 19 ani, poate un pic mai grav, respectiv si cerul gurii si gingia era afectata. Fetita a foat operata de D/na doctor Bradu de la Spitalul Budimex Bucuresti si am fost foarte , foarte multumiti .Acum 19ani era o operatie mai dificila , cred ca acum este mai usor ( aparatura , doctori mai profesionisti) .
D/na doctor Bratu este o femeie cu o mina de aur . sa/i dea Dumnezeu sanatate .

alex

acum 12 ani

diana as vrea si eu un ajutor din partea ta o indrumare ma gasesti al id de mess alex_Danciu_10

violeta

acum 11 ani

mi s-a nascut si mie un nepotel asa la ce varsta poate fi operat