ce sa fac sami salvez copilul?

Boli ereditare si congenitale

Postata de denisgeorgia cu 12 ani in urma.

intrebarefiul meu are 6 luni,2600gr,si 6 malformatii la inima :cap larg,htp sever,icc cls3---4 nyha,hipoplazie severa de aorta,dsv larg,dubla cale de iesire vd.nimeni nu vrea sa ma ajute .cei de FACUT/

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Medicul de familie ,sa va faca trimitere la o clinica de cardiologie , fie direct fie prin Spitalul de copii .

denisgeorgia

acum 12 ani

trimitere dr,de familie ami da dar,unde casa sal opereze .trebuie sa merg la tg.mures dar e prea departe si nu am posibilitatisa ajung cu copilul.multumesc

denisgeorgia

acum 12 ani

am fost la fundeni si dr.alin nicolescu mia spus ca nul opereaza nimeni an tara.dar am vazut un spital pe saitu dumneavoastra si am trimis si acolo un e-mail.,la cardiovascular dr.constantin zamfir asa se numeste spitalu