Buna ziua

Boli ereditare si congenitale

Postata de dani_ela cu 10 ani in urma.

Sunt insarcinata in 10 saptamani si 6 zile si tocmai am primit rezultatele la analize.As vrea sa stiu daca ar putea sa il afecteze pe bebe , mi-a iesit numarul de leucocite 11.06 valoarea normala fiind 4-10, Anti-virus rubella IgG 119.7 si Anti-CMV IgG 76.2 astea sunt peste valorile normale.Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Leucocitele cresc in mod fiziologic in sarcina.
Prezenta IgG anti rubeola si citomegalovirus semnifica faptul ca ati avut infectia in trecut si nu prezinta risc pentru sarcina.

dani_ela

acum 10 ani

Multumesc de raspuns!!!