boala crohn

Boli ereditare si congenitale Boala Chron acuta

Postata de andra07 cu 12 ani in urma.

fetita mea de 5 ani (un fost prematur de 1000gr) , care are acum 12 kg este suspecta de boala crohn datorita rezultatului analizei "calprotectin in materii fecale"(476mg\kg). este posibil sa aibe altceva de a avut un episod diareic urat cu mucus si sange (poate alimentatie p***a) sau trebuie sa ajungem la colonoscopie si biopsie ca sa vedem care este adevarul? ce ma sfatuiti sa fac , sa mai cer parerea si altui medic?

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 12 ani

Mergeti la Institutul Parhon la Profesorul Coculescu Mihail. Sigur va va ajuta.