Dureri de stomac?

Boli digestive functionale

Postata de Maria cu un an in urma.

Bună! Vin cu o întrebare care mă frământă de două săptămâni: am niște dureri groaznice de stomac care se manifestă astfel: simt întâi o emoție în stomac, ca cea resimțită înaintea unui examen, de exemplu, apoi simt mici arsuri, apoi acea emoție o simt tot mai puternic și ca pe o apăsare, o apăsare puternică, după care simt că încep ușor să tremur, mă doare capul și am și amețeli uneori. De asemenea, nu am poftă de mâncare deloc, am mereu senzația de plin, de sătulă, deși nu am mâncat. După ce mănânc ceva pare că mă lasă puțin, far apoi durerea revine la fel. Am și pierdut în greutate în ultimele două săptămâni și chiar nu știu ce să fac. Este posibil să am helicobacter sau ulcer?
Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/durerile-de-stomac-cauze-si-afectiuni-posibile_7855