Atac de panica?

Boli digestive functionale

Postata de MembruMobileApp150330210428311 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! În urma cu o săptămâna m-am trezit că nu mai pot respira, o amorțeală in tot corpul, greata și cred că în urma simptomelor am avut un atac de panica. În zilele ce au urmat am avut diferite probleme cu stomacul, scaun ba tare, ba moale, apoi o constipație, bolboroseli, flatulenta. Scaunul nu a prezentat niciodată sânge, starea mea insa este una p***a deoarece nu am apucat până acum să ajung la medic și îmi este frica sa nu am ceva grav. Țin să precizez că au fost momente în care m-a durut și spatele. Ce este de făcut? Doamnele de la farmacie mi-au recomandat furazolidon însă nu au avut efect. Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

MembruMobileApp1500113993

acum 6 ani

Am avut aceasi problema.Atacul de panica si starea de rau este de la stomac.Dupa parerea mea,cauza principala este stresul si alimentatia.Evita prajelile,dulciurile,alimentele reci sau fierbinti pentru ca irita colonul.Ai grija inclusiv cu fructele ,legumele si laptele.Problema nu este grava.Daca ai avut parte de stres si agitatie poti dezechilibra stomacul.Eu mi am ameliorat problema cu Debridat si alimentatie.Pana ajungi la doctor ai grija cu mancarea si stresul,incearca sa te calmezi.Daca mai faci atacuri de panica incearca sa respiri, sa stai cu o persoana care te sustine si distrage atentia creierului de la starile corpului.

MembruMobileApp1500113993

acum 6 ani

Atac de panica* am tastat gresit :D

MembruMobileApp150330210428311

acum 6 ani

Bănuiesc că este vorba de atac de panica deoarece de când am avut am început să merg pe jos cate 2 ore, înainte fiind foarte sedentar. Când merg nu mă doare nimic, nu mă simt rau, nu nimic. Când sunt acasă încep să mă gândesc la ce am și încep bolboroselile și alte simptome, stresul în sine.

MembruMobileApp1500113993

acum 6 ani

Da.Analizezi prea mult si asta poate provoca.Incearca sa faci ceva ce iti place,sa ocupi timpul,sa te plimbi si o sa dispara starile proaste in timp.