Arsuri si crampe, dar suportabile ce ar putea fi?

Boli digestive functionale

Postata de anrei9981 cu 7 ani in urma.

Buna ziua,

Acum 4 zile am avut niste crampe si dureri de burta faorte puternice, nu am luat nici un tratament si mi-au trecut.

Dar de atunci tot mai simt usor niste crape sau arsuri la nivelul abdomenului (intre buricsi stern) dar is suportabile, adica nu-s dureroase dar "simt" ceva arsura.
Am avut scaune normale, fara sange sau altceva pe toata perioada, dar ieseau destul de greu, si in bucati.
Nici nu imi este rau sau greata, doar am acele arsuri/crame si nu le am in continuu, le am ocazional.

Posibil sa fie ceva grav?

Raspunsuri (1)

Elena Ciuperca

acum 6 ani

Ar trebui sa mergeti la un specialist gastroenterolog care va poate indica ce investigatii ar trebui sa faceti in stabilirea unui diagnostic.

Elena Ciuperca
Medic Primar Gastroenterologie
Clinica Digestmed
adresa_web_filtrata