Zona rosie si aspra pe obraz. Ce pot face?

Boli de piele

Postata de MembruMobileApp1515191822 cu 6 ani in urma.

Buna seara, in urma cu cateva luni mi-a aparut pe fata, pe obraz, o pata rosie, care in timp a devenit aspra. Nu simt nici usturime, nici mancarime, doar deseori un mic disconfort dar nu foarte sesizabil. Multa lume imi spune ca atunci cand ma enervez pata tinde sa devina mai accentuata, asa ca am luat in considerare si stresul ca posibil motiv al aparitiei. Am folosit fel si fel de creme si nu pot sa zic ca m-a ajutat vreuna in mod deosebit. Pata nu este mare, dar are momente cand iese in evidenta din cauza roselii exagerate. Daca ma uit de aproape, se vede cum pielea din zona respectiva tinde sa se exfolieze, pe langa faptul ca locul este aspru. Ce pot face? Multumesc!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Dermatita/dermatita-seboreica_1343

Utilizator11550181575

acum 5 ani

Acum cateva zile mi a apărut și mie una, a trecut ceva timp de când ai pus întrebarea, ți a trecut ?