Zona axila

Boli de piele

Postata de Yulya88 cu 13 ani in urma.

Buna seara,am si eu o problema in zona axilei,am o culoare foarte inchisa in aceasta zona ca si cum as fi iritata dar o culoare maronie,chiar daca sunt epilata,la mine este foarte inestetic aspectul.Am firul de par mai gros,iar problema asta o are si tatal meu! Este mostenire sau este vreo afectiune?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ce metoda folosesti pt epilare? Daca lama, este normal. Daca ceara, inseamna ca ai un fir gros si poate si o piele un pic iritata de la deodorante. Incearca sa dai cu apa oxigenata pe zona respectiva, pt depigmentare.

Yulya88

acum 13 ani

Foosesc epilatorul de foarte mult timp,lama cam o data la 2 luni! Crezi k s-ar rezolva cu apa oxigenata? Multumesc pt raspuns!

Iuli

acum 13 ani

Incearca. SI NU MAI FOLOSI LAMA! Mai bine mergi la salon pentru epilat cu ceara. Si mie mi s-a intamplat cam la fel de la epilator.