vitiligo

Boli de piele

Postata de simina cu 12 ani in urma.

as vrea sa stiu si eu ce tratament as putea sa iau pt vitiligo ,sau ce tratament as putea lua pt decolorarea in totalitate a pieli ,?si unde se poate gasi ?va rog ajutatima.... arat groaznic pe piele ,toata lumea ma priveste cu alti ochii....va multumesc....

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Vorbiti cu medicul dvs dermatolog.

simina

acum 12 ani

of am luat fel de fel de alifi de pastile ,pt vindecare dar nu se vede nici un rezultat

Iuli

acum 12 ani

Din pacate nu exista tratament pentru aceasta boala. de vindecare nu se poate pune problema. Poate ameliorare sau stagnare. Dar nici pentru asta nu prea exista tratament. Oricum, nu este o boala grava, doar neplacuta din punct de vedere estetic pentru pacient.

Ana

acum 12 ani

Exista tratament homeopatic.
Da rezultate foarte bune daca medicul homeopat este priceput.
La Iasi cautati pe Dr. Mihai Vieriu. E cel mai bun.

simina

acum 12 ani

dar pt decolorarea totala a pieli exista?

simina

acum 12 ani

of eu sunt din ialomita ,cum as putea lua legatura cu acest medi ,un numar de tel?

Florin S.

acum 8 ani

exista vindecare. Contactati-ma va rog la tel. 0741611787. Am un prieten care in 3 luni de tratament cu un anumit supliment alimentar de calitate a scapat total de depigmentarea pielii. Acum are o piele foarte frumoasa, uniforma la colorit, si ... sanatoasa!