Veruca

Boli de piele

Postata de MembruMobileApp150330210423254 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,de ceva timp mi a aparut pe gat un fel de neg,este mic in jur de 2-3 mm,nu cred ca este alunita deoarece este mobil,adica cand dau cu mana peste el se misca.Nu pezinta durere inflamare,sau orice aspect de acest gen,de aici am dedud ca este un neg sau ceva asemanator,culoarea este maro.As putea sa il indepartez la rece,cu un spray care il ingheata?Daca totusi ar fi alunita si aplic acel spray exista vreun risc deCancer?Cum am spus este mobil,este gros spre exterior,maro ,spre piele devenind din ce in ce mai subtire.Exista vreun risc la aplicarea sprayului daca este totusi alunita,sau alt ceva?

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 9 ani

ESTE O PROBLEMA DE MICA CHIRURGIE DERMATOLOGICA CARE O POATE REZOLVA CLINICA UNIVERSITARA DERMATOLOGICA CEA MAI APROPIATA PRIN BIOPSIE CU EXAMEN ANATOMO-PATOLOGIC PE CARE VI-L COMUNICA IN 14 ZILE SI IN FUNCTIE DE REZULTAT SE FACE TRATAMENTUL.