venci plane

Boli de piele

Postata de cornelia r cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
In urma unui consult acum 2 luni am primit un diagnostic de venci plane la nivelul fetei. Mai exact am aceste venci mai mult pe frunte si pe barbie. Am primit un tratament, o crema Skinoren, pe care trebuie sa o aplic dimineata si seara. Problema este ca au trecut aproape 2 luni de cand am inceput tratamentul si nu mi-au disparut. Doamna doctora care m-a consultat si mi-a recomandat acest tratament a spus ca in 2 luni imi vor disparea. Daca ma puteti ajuta cu un raspuns as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

eficiente sunt aplicatiile cu azot lichid facute de un medic dermatolog de la cea mai apropiata clinica universitara, de asemenea solutia numita DNSB in concentratie de 2% in aplicatii repetate sau podofilina 25% in tinctura de benzol de asemenea de poate da cu unguentul care contine substantele acidsalicilic 2% si antralin 2% cu reteta scrisa de medic la o farmacie care face receptura.