va rog din inima sa imi raspundeti

Boli de piele

Postata de tranzit cu 12 ani in urma.

am fost in italia sa muncesc si recent am venit in tara,dar cu aproximativ 2 saptamani inainte sa vin in tara mi-a iest ceva in tapla,nu i-am dat importanta,credeam ca m-a piscat vreun tantar,nu ma durea nu simteam nimic,am incercat sa tratez cu crema cu vitamina a,p***anolon,ceai de coada calului,solutie impotriva negilor....si nu mi-a trecut. De cateva zile ma doare foarte tare si a inceput sa ma manace in jurul ei,sa se inroseasca talpa si toata p***a piciorului si sa ma manance foarte tare,ce credeti ca poate fii si ce sa fac sa scap ? mentionez ca in italia am astat foarte mult incaltat chiar si cu picioarele ude,va rog mult da-timi un raspuns

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din pacate un diagnostic nu se poate preciza numai din informatiile pe care ni le-ati scris. va recomand sa va prezentati la un medic dermatolog pentru evaluarea acestei leziuni. fara a vedea leziunea, fara un consult dermatologic, nu se poate preciza un diagnostic clar, ci doar se pot face presupuneri iar tratamentul ar fi pe masura.

va urez o zi buna