URGENTTT,VA ROG

Boli de piele

Postata de Lenutsa G cu 11 ani in urma.

Buna ziua,de la nastere mi-au aparut niste pete rosii pe brat,fara mincarimi,insa se inmultesc pina pe git.La caldura,in special vara se fac rosii aprinse insa nu le simt prezenta.Am fost la un control medical si mi-au dat un lichid cu care sa ma ung pe zona afectata,insa fara folos,atunci am fost la un medic dermatolog si mi-au zis ca este o boala congenitala si nu se poate trata.Va rog sa-mi spuneti ce boala este si cum sa o tratez cit mai repede incit ma tem sa nu se urce pina pe fata.
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

DERMA CLUJ

acum 10 ani

Buna,
Este foarte greu sa pui un diagnostic dermatologic in absenta unei imagini cu leziunea sau fara sa vezi pacientul. Ar trebui sa ne spui exact denumirea cremei folosite si diagnosticul pus de medicul dermatolog la care ai fost deja, pentru a te putea ajuta.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj