unghiile

Boli de piele

Postata de bk cu 11 ani in urma.

am observat ca mi-au cazut 2 unghii de la picioare si imi merge burta de 1 saptamana.am 19 ani.poate fi vorba d ecevA serioas gen CANCER? rog raspuns

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Mergi la medicul de familie pentru evaluarea simtomelor. Acesta este cel mai in masura sa stabileasca un diagnostic sau sa te trimita la medic specialist pentru investigatii suplimentare.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu este cazul sa va ganditi la cancer; este bine sa consultati medicul de familie pentru evaluare si recomandari adecvate.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

in niciun caz nu poate fi vorba de cancer dar diagnosticul se pune printr-un consult direct la un medic dermatolog, deoarece pot fi mai multe cauze( micoza, etc.).