Unghii innegrite fara lovitura

Boli de piele

Postata de luisam cu 12 ani in urma.

Sunt insarcinata in luna a noua. Acum cateva zile am observat ca unghiile mari de la picioare au inceput sa se innegreasca de la radacina, portiunea afectata extinzandu-se spre varful unghiei treptat, in fiecare zi. Ce pot sa fac, sa nu afecteze copilul din pantec?

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

dupa ce nasteti copilul imi dati un telefon la nr: 0728.381.749 pentru a stabili consultatia si eventual analiza unghiei, pe baza trimiterii mele, la unul din laboratoarele de examene micologice ale celor 2 clinici de dermato din Bucuresti: Colentina si Scarlat Longhin. In acest scop luati si o trimitere de la medicul de familie pentru dermatologie, fara alta specificatie si o adeverinta de salariat.

mona

acum 12 ani

La fel am patit si eu in primele luni de sarcina(asta vara) ,doar la un picior,trebuia tot timpul sa ma dau cu oja inchisa la culoare.Nu am bagat-o in seama crezand ca m-am lovit desi nu ma durea si era chiar de la radacina.Unghia a crescut ,am taiat-o si acum a revenit la normal.

Cornelia

acum 10 ani

la fel am observat si eu ca mi se innegreste unghia de la degetul mare de la picior. la inceput s-a vazut fff putin cat un varf de ac, acum se vede din ce in ce mai mult si am inceput sa ma ingrijorez...nu imi aduc aminte sa ma fii lovit...