unghii deformate?

Boli de piele

Postata de marianabil cu 11 ani in urma.

Buna ziua am 55 de ani si de aproape un an am observat ca unghiile mi se rup mai repede pe undele din ele au aparut ca o dunga la mijloc si se rupe la terminate ,de citeva zile vad mai multe modificari la unghii cele de la degetul mare in general ,ce pot face sau la ce specialist sa ma adresez ?

Raspunsuri (3)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Aveti nevoie de o analiza mai amanuntita,, pentru a vedea ce lipsa de vitamine, minerale aveti, si , in general starea de sanatate a organismului:ficat,rinichi,daca exista o anemie,etc.Numai in acest fel putem vedea cu ce le corectam.

marianabil

acum 11 ani

Va multumesc mult de raspuns am sa imi fac un set de analize.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

mergeti la un consult dermatologic; poate fi si o micoza.