unghii albite

Boli de piele

Postata de cori76 cu 13 ani in urma.

fetita mea are 1 an si sapte luni si de cand s-a nascut are unghiile de la degetele mari de la picioare patate alb-galbui si sunt mai casante;am crezut ca o sa se regenereze in timp dar aceasta coloratie a unghiilor persista;nu pare sa existe si starea de prurit;poate fi o ciuperca?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Este posibil, mergeti la un dermatolog cu fetita.

medic

acum 13 ani

Da, este o ciuperca, omnicoza piciorului. se trateaza doar cu pastile si pe o durata de 3 luni. vorbiti totusi cu un dermatolog. Dupa consult sunt tare curioasa sa vad daca raspunsul este acelasi(eu sunt sigura, dar.. nu se stie niciodata pana nu vad afectiunea). Multa sanatate!

cori76

acum 13 ani

Buna ziua!

intre timp am ajuns la un medic dermatolog si mi-a recomandat exoderil solutie si pimafucin crema si pare ca si-a revenit;oricum tb. sa mergem la control

Lucian

acum 8 ani

Si eu am ciuperca la picioare si am fost la doctor si am primit tratament (cam 100 lei/luna timp de 8 luni cu exoderil si altele asemenea dar nu a functionat) acuma de curand am aflat un tratament foarte ieftin si usor si il urmez si vad ca jumatate din unghia mare de la picior sa refacut (intreaga unghie era afectata si galbena incat am putut sa o tai jos toata dar bineinteles ca a crescut lafel). Tratamentul va costa 50 lei, informati la 0768811045.