un sfat urgent va rog

Boli de piele

Postata de ioana florentina130249 cu 11 ani in urma.

buna ziua,o problema destul de stresanta,pe talpa piciorului am niste basicute cu lichid ,mancarimi,uneori se extind,nu stiu cum sa mai scap,am incercat multe produse dar nu,ajuta,asta s-a intamplat in 2011 cand am venit din parc cu bebe,fiind in sandalute am transpirat,mi-a intrat nisip si de atunci calvarul,va rog ajutati-ma,

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba de o dishidroza plantara ,dar si de o micoza; sfatul meu este sa mergeti la un dermatolog, pentru un dg. de certitudile si un trat. adecvat.

ioana florentina130249

acum 11 ani

buna ziua,am fost la multi med.dermato ,mi-au recomandat dermovate crema si aerius si mai putin stres,dar nu au dat rezultat,am incercat sa pun felie de lamaie si parca se amelioreaza,acum am si pe palme aceleasi basicute cu lichid,dar nu pot sta mereu cu lamaie,am nevoie de ajutorul dvs ,va rog sa imi recomandati ceva,multumesc