un nod pe abdomen sub piele

Boli de piele

Postata de luda devojika cu 13 ani in urma.

sotului meu,are ceva pe abdomen pe partea dreapta,sub piele,se simte ca o boaba de fasole,e tare si il doare doar cand apasa,daca stie cineva ce este va rog sa imi scrieti,chiar si pe adresa de mail [email protected] multumesc.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Nu dati prea multe detalii. Este mobil? Daca impingeti ce se intampla? Este de culoarea pielii? De cand exista? A aparut treptat? In cat timp s-a format? Mai exact unde se gaseste pe abdomen? Ar putea fi o hernie, de exemplu. Poate fi un chist dermoid daca este mobil, dar acela nu prea doare. Poate fi un "cos" mai mare, simptom al unei infectii stafilococice. Ar putea fi multe! Este oricum o formatiune care trebuie investigata la un medic dermatolog.

luda devojika

acum 13 ani

va multumesc pentru raspuns este mobil,doare la atingere(apasare)este de culoarea pielii,nu se vede doar se simte la pipaire,a aparut in urma cu trei ani,a aparut treptat,e la aproximativ 10 cm de la buric in dreapta,va multumesc inca o data.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Poate fi un chist sebaceu, un lipom, etc. Nu ezitati sa consultati un medic dermatolog.

luda devojika

acum 13 ani

va multumesc pentru raspuns este mobil,doare la atingere(apasare)este de culoarea pielii,nu se vede doar se simte la pipaire,a aparut in urma cu trei ani,a aparut treptat,e la aproximativ 10 cm de la buric in dreapta,va multumesc inca o data.

luda devojika

acum 13 ani

va multumesc pentru raspuns este mobil,doare la atingere(apasare)este de culoarea pielii,nu sevede doar se simte la pipaire,a aparut in urma cu trei ani,a aparut treptat,e la aproximativ 10 cm de laburic in dreapta,va multumesc inca o data,si va rog daca mai puteti spune ceva,sa imi raspudeti urgent.

costy

acum 8 ani

Am si eu la fel acum 1 an am avut de cat unu si acum de vreo luna m-ia aparut mai multe chear sub abdomen oare ce or fi

Giulia

acum un an

Ati descoperit ce era?
Mi aparut si mie..