umflaturi ciudate

Boli de piele

Postata de Dyia cu 15 ani in urma.

am 27 de ani si mi-au aparut pe corp(pe sold si pe spate )niste bubite asa cam cat unghia de la degetul mic si sunt umflate si negre ca si cand ar fi pline de sange. nici nu stiu exact cand au aparut pentru ca nu ma dor nu ma ustura nici nu le simt ca ar fi acolo.prima data a aparut cea de pe spate apoi cea de pe sold. nu m-am lovit acolo;e ca si cand m-as fi starns si s-ar fi adunat sangele acolo.am fost la farmacie ;farmacistele au fost mirate si mi-au dat ceva pe baza de heparina unguent local .ce sa fie acele umflaturi? artrebui sa imi fa griji.vreau sa spun ca am tensiune oscilanta si ieri seara am avut frisoane asa din senin stand in pat.vsh-ul e 50si proteina c reactiva 15 . analzele sunt destul de bune in rest .va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dyia

acum 15 ani

am 27 de ani si mi-au aparut pe corp(pe sold si pe spate )niste bubite asa cam cat unghia de la degetul mic si sunt umflate si negre ca si cand ar fi pline de sange. nici nu stiu exact cand au aparut pentru ca nu ma dor nu ma ustura nici nu le simt ca ar fi acolo.prima data a aparut cea de pe spate apoi cea de pe sold. nu m-am lovit acolo;e ca si cand m-as fi starns si s-ar fi adunat sangele acolo.am fost la farmacie ;farmacistele au fost mirate si mi-au dat ceva pe baza de heparina unguent local .ce sa fie acele umflaturi? artrebui sa imi fa griji.vreau sa spun ca am tensiune oscilanta si ieri seara am avut frisoane asa din senin stand in pat.vsh-ul e 50si proteina c reactiva 15 . analzele sunt destul de bune in rest .va multumesc!

alina catalina128429

acum 15 ani

Asa este,mergi la un specialist si dupa aceea revino sa vorbim.

Ana

acum 8 ani

Se numește foliculită. Am pățit și eu la fel și încă pățesc dar între coapse și pe fese. Există o bacterie care chiar dacă te spreli tot rămâne acolo. Și de aceea mie doctorul mi.a dat antiinflamatoare și să mă dau pe zonă cu betadina sau iod