umflatura

Boli de piele

Postata de balu12 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! De vreun an mi-a aparut o umflatura mica de consistenta tare in partea superioara a spatelui. In acest timp nu a crescut in dimensiuni, initial am crezut ca e un cos in carne. Ce credeti ca ar putea fi?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Pare a fi un chist sebaceu, dar recomandat este sa consulti un medic dermatolog pentru a exclude orice afectiune mai serioasa, care ar putea arata la fel. Medicul stabileste tratamentul, in functie de natura si dezvoltarea chistului.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Un consult de specialitate este recomandat in acest sens; poate fi vorba de un lipom, chist sebaceu, etc.

balu12

acum 11 ani

mi-am facut programare pt un consult dermatologic...insa asa de mica e umflatura ca abia se vede ...mai mult o simt...sper ca nu e nimic complicat