umflatura tare sub piele

Boli de piele

Postata de alex.i cu 13 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Alex si am 22 de ani, acum 4 ani mi-a iesit o mica umflatura pe piciorul drept, mai exact pe pulpa piciorului drept, o umflatura de 0,7 cm2 ..deci mica..si nedureroasa, asadar am ignorato. Peste 2-3 ani mi-a mai iesit o umflatura asemanatoare celei de pe picior si pe umarul stang, iar acum 2 saptamani mi-a mai iesit o umflatura pe piept, pe pectoralul stang si culmea..toate au inceput sa ma arda. Umflaturile toate au luat nastere fiind de culoarea pielii insa in timp s-au invinetit, au o culoare mov-vanata, si sunt tari la atingere, foarte tari, si daca le ating..imi vine sa ma scarpin, cateodata simt arsuri si de multe ori am senzatia de a ma scarpina, insa nu o fac.

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Sunt două posibilităţi de a aborda astfel de leziuni:
1.chirurgical - se extirpă una din leziuni şi se examinează microscopic (biopsie)
2.varianta medicală - se face un set complet de analize şi consulturi de specialitate (dermatologie, reumatologie)

alex.i

acum 13 ani

Va multumesc pentru raspunsuri, sper din tot sufletul sa se poata rezolva cu ajutorul unui medic homeopat..insa..trebuie neaprat sa merg zilele astea si la dermatolog. O adresa de mail de contact ar fi: [email protected]