umflatura pe spate

Boli de piele

Postata de kermita cu 9 ani in urma.

Buna seara..mi-a aprut o umflatura pe umarul drept in spate..are diametrul de 5 cm.e tare si daca pun mana pe ea parca s-ar misca ceva inauntru..ma doare si mana dreapta in interior..stiti ce ar putea fi?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare ( poate fi un lipom).

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 9 ani

ESTE NECESAR UN CONSULT DERMATOLOGIC DIRECT LA CEA MAI APRPIATA CLINICA UNIVERSITARA PENTRU A VEDEA DACA NU E VORBA DE UN ABCES(INFECTIE CU PUROI) IAR IN CAZ CONTRAR, DACA E VORBA DE O TUMOARE TREBUIE SCOASA CHIRURGICAL SI DATA LA UN EXAMEN ANATOMO-PATOLOGIC(BIOPSIE).

kermita

acum 9 ani

Am fost in anglia la un centru si s-a uitat o doamna doctor la ea pt 2 min si a zis ca nu este motiv de ingrijorare.ca este un lipom si ca pot sta asa cu el.daca este cum zice ea credeti ca e asa de urgent sa merg undeva?sunt intr-un oras nou.nu am asigurare.