tratament definitiv herpes

Boli de piele Herpes

Postata de Xela cu 8 ani in urma.

Stie cineva cam cat va dura pana ce tratamentul asta va iesi din teste si va fi aprobat (nu neaparat in romania ci chiar si in afara, stiu ca in romania mori pana se aproba cu adevarat ceva nou)
Articolul de aici http://www.hhmi.org/news/radical-vaccine-design-effective-against-herpes-viruses
Acolo scrie ca vaccinul a avut succes pe animale si ca urmeaza trecerea la testele pe oameni, dar nu am gasit alte referinte pe net legat de asta.

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

5 -10 ani au si mai mult. Pana cand o solutie primeste aprobarea, si autorizatiile la diferita tari mai trebuie asteptata.
Dar daca exista cazuri urgente, se poate lua parte in experienta, daca este...

Pentru ca acest articol este numai o "vorba goala".
"The Einstein team hopes to begin clinical trials on humans within a few years" ... Deci experimentele nici nu au inceput inca....
Am verificat experimentele aprobate, dar intre 406 de experimente nu am gasit apsolut nimic despre aceste "vorbe".

Deci mai trebuie asteptat.

Apropo... intre 406 experimente am gasit "vaccine" cu rezultete f bune, in PH III.

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Pina in prezent au fost incercate vaccinuri antiherpetice dar ele nu sau dovedit valvbile pt om desi dadusera rezultate la animale.Este firesc sa se caute in continuare solutii pt tratamentul si prevenirea herpesului.Cit va dura esre greu de precizat