telangiectazii

Boli de piele

Postata de deeanicol06 cu 10 ani in urma.

De 3-4 ani imi tot apar pe piele venite mov,,subtiri si scurte pe picioare,talpa,etc care din cate am citit pe internet se numesc telangiectazii. Este ceva mostenit din familie, de la mama si bunica.
Pot face ceva in legatura cu ele sa nu imi mai apara? Nu am multe dar nu vreau sa ma trezesc cu picioarele umplute de vene.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti incerca utilizarea unui gel cu heparina ( de ex: lioton gel sau hepatrombin, etc).