talpi uscate si mancarimi intre degete

Boli de piele

Postata de stoby cu 12 ani in urma.

Talpile mele sunt foarte uscate, crapate si parca le-am tavalit prin faina alba, ma mananca intre degetele de la picioare si inghinal si toate astea dupa concediul din vara aceasta de la marea noastra. Ma puteti ajuta cu un sfat, un tratament?

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Daca din vara e problema a-ti stat cam mult fara sa va vada un dermatolog; nu precizati daca inghinal aveti si leziuni in afara de mincarimi. Dupa cum descrieti poate fi vorba de o micoza (ciuperca) dar asta de va stabili dupa un consult si un examen micologic, care va stabili trat. local si/sau sistemic.

maria

acum 9 ani

va rog frumos daca puteti sa mi dati un tratament pt mancarimi intre degetele de la picioare si talpi sunt sigur ca este de la incaltamintea de la servici(bocanci de protectie)multumesc

marian4488546

acum 7 ani

aveti o infectie fungica...folositi NISTATINA ..