Sunt toate alunițele cu mai multe culori periculoase?

Boli de piele

Postata de cu un an in urma.

adresa_web_filtrata /Chmhfyb9/IMG-20220810-113501.jpg
adresa_web_filtrata /bJN2HQCP/IMG-20220810-114201.jpg

adresa_web_filtrata /hn5xYNk2/IMG-20220810-120026.jpg
Bună! După cum vă puteți da seama din titlul postării, problema mea este legată de trei alunițe (două pe gât, respectiv una pe spate). Cele de pe gât care par să își fi schimbat culoarea în sensul că pe una dintre ele am un pigment maro mai deschis, un pigment maro mai închis și un început de pigment negru ( adresa_web_filtrata /Chmhfyb9/IMG-20220810-113501.jpg ). În plus, a doua aluniță(cea deschisă la culoare) are un pigment subtil mai închis în centru. adresa_web_filtrata /bJN2HQCP/IMG-20220810-114201.jpg
În timp ce, în cazul aluniței de pe spate, pare că marginile acesteia se întind puțin (m-a și deranjat puțin acum ceva timp, însă am zis că e din cauza faptului că se află într-o zonă foarte vascularizată).
adresa_web_filtrata /hn5xYNk2/IMG-20220810-120026.jpg

Țin să menționez că dermatologul îmi e în concediu și am zis să apelez la dvs. ca să știu dacă să merg la un alt doctor sau dacă pot aștepta până revine.

P.S. Nu știu dacă am postat întrebarea în secțiunea potrivită, deci îmi cer scuze în avans dacă nu am făcut-o.

Raspunsuri (1)

AnnaM

acum un an

Am încercat să atașez niște imagini, însă văd că nu le-a acceptat site-ul.