semne in urma cosurilor

Boli de piele

Postata de madagrig85 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!am si eu o problema cu cosurile:dupa ce imi trece un cos imi raman pete maronii care se vindeca foarte greu si sunt foarte inestetice.am incercat diverse creme dar nu imi sunt bune.Pot sa spun ca nu am acnee severa dar cosurile care imi apar imi lasa pete f urate si ma deranjaza!va multumesc,Madalina

Raspunsuri (10)

AURORAICA

acum 13 ani

este foarte buna lamaia seara se curata fata cu suc de lamaie , pisca putin dar efectul este uimitor .

Medic Epuran

acum 13 ani

Aş recomanda şi obţinerea sfatului unei cosmeticiene pontru problema d-vs

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Probabil ati uitat sa mentionati ca pielea dumneavoastra este bogata in pigment (creola). Cicatricile pigmentare post acnee sunt frecvente la persoanele cu pielea bogata in pigment. In primul rind trebuie sa va feriti de soare (pigmentarea se face sub influenta razelor ultraviolete). Atunci cind cauza va disparea (veti rezolva acneea), dupa 6 luni puteti proceda la un peeling superficial.
Atentie toate procedurile de depigmentare la persoanele cu ten bogat in pigment se fac sub stricta supraveghere si responsabilitate a medicului dermatolog !

madagrig85

acum 13 ani

Buna ziua!Aveti dreptate:pielea mea este bogata in pigment(creola).chiar daca nu "storc" acel cos,cand se retrage ramane o pata maro f urata..Rezolvarea mea ar fi sa ma feresc de soare si sa merg la o cosmeticiana pentru depigmentarea tenului si la un dermatolog? Am 25 de ani,si un copil de 4 ani si jumatate,si aveam aceasta problema si inainte ,dar pot sa spun ca s-a "agravat" cam in urma cu un an si jumatate si acum cand ma uit in oglinda si vad acele semne ma ingrozesc,pentru ca eu nu am avut tenul asa niciodata. Nu am probleme grave de acnee,dar acele cateva cosuri care imi apar,imi lasa urme foarte urate. Va multumesc mult!

oana mircea

acum 10 ani

Eu am avut pete lasate de cosuri si am reusit sa scap dupa ce am folosit un Stick natural pentru petele lasate de acnee si iritații ale pielii cu arbore de ceai(Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

A functionat foarte bine la mine, iti recomand daca inca ai pete remase de la acnee.

iulia

acum 9 ani

cat costa?

alexandru

acum 9 ani

Cu ce unsori sa ma dau ca sami treaca cicatritile?

Felicia

acum 9 ani

am folosit si eu acest stick natural de la Thursday Plantation impotriva petelor maronii si a functionat foarte bine la min. Mi-a placut si il recomand.

Doina

acum 9 ani

dar cum l-ai folosit?
citeva picaturi de ulei ai aplicat pe fata da ?

Vlad

acum 9 ani

Dupa ce am consultat zeci de specialisti si mi-am pierdut speranta, mama mi-a recomandat sa merg la doamna doctor Aura Ionescu si vreau sa iti spun ca speranta a revenit, de data asta cu rezultate vizibile.
Nu ma dopez cu pastile, rezultatele sunt vizibile si folosesc doar produse naturale . (Qi Cosmetics)
E nevoie de rabdare, dar se poate. :*