rubeola

Boli de piele

Postata de dienisticus cu 12 ani in urma.

Sunt in a 3-a zi de rubeola , azi mi-au disparut petele , dar am sase ganglioni umflati pe gat si pe cap in dreapta si sapte in stanga , dintre care doi ma dor foarte foarte tare , ei sunt de diverse marimi , de la boabe de fasole la mingi de ping-pong , le pot face ceva , este normal ?

Raspunsuri (1)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

rubeola apartine specialitatii de boli infectioase si nu dermatologiei, nu o veti gasi in nicio carte de dermatologie, dar are intr-adevar si semne pe piele; prin urmare este bine sa va consulte medicul de familie si ulterior, daca decide dansul, va poate trimite la un medic de specialitate