Rubeola

Boli de piele

Postata de joker123 cu 12 ani in urma.

Buna, si eu am rubeola de luni bubitele au disparut in mare parte ( aveam doar pe fata si umpic pe gat ) dar nasul obraji si putin fruntea mie iritata ( rosie ) si ma mananca, in zona aia si tot mi se desprinde bucati din piele(descuamare)... ce sa fac sa scap de rosata asta ?

Raspunsuri (2)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

din descrierea dvs. rezulta ca ce aveti pe fata nu are nicio legatura cu rubeola(care nu da mancarimi si nu se localizeaza ulterior pe alte zone deoarece da imunitate de lunga durata). Trebuie totusi sa consultati medicul dermatolog arondat.

joker123

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns,

acum mi sa mai retras rosata se vindeca ince.