Rubeola

Boli de piele

Postata de Alia.catalina@ cu 12 ani in urma.

As avea o intrebare, am rubeola de miercuri dimineata si au trecut 6 zile si tot mai am bubite pe fata, adica asemenea unor mici pete nu foarte rosii. Dar pe corp nu mai am bubite. Ce parerea aveti? Cand imi vor disparea aceste bubite?

Raspunsuri (8)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Eruptia din rubeola dureaza 1-3 zile, dupa care incepe sa dispara, uneori urmata de descuamare.

Alia.catalina@

acum 12 ani

Multumesc pentru ca mi-ati raspuns!

TataNicu

acum 12 ani

cred ca nu ai avut rubeola

Alia.catalina@

acum 12 ani

Dar ce am avut?

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 12 ani

este important de stiut daca inainte de aparitia rubeolei aveati pielea fetei perfect sanatoasa; daca e asa inseamna ca nu s-a vindecat inca rubeola si mai stati in casa cateva zile.

Alex

acum 12 ani

Buna, si eu am rubeola de luni bubitele au disparut in mare parte ( aveam doar pe fata si umpic pe gat ) dar nasul obraji si putin fruntea toata mie iritata ( rosie ) si ma mananca, in zona aia tot mi se desprinde bucati din piele... ce sa fac ?

ariana

acum 12 ani

Buna seara,acum 2 saptamani am avut rubeola,am 33 de ani,ganglionii s-au dezumflat aproape de tot,ma mai dor putin incheieturile,dar problema este ca de cate ori fac baie eruptia reapare
De ce?
Eu am psoriaz cronic vulgar

Niku16

acum 12 ani

Buna seara am avut rubeola de duminika si astazi e miercuri si am avut duminica niste bubite pe fata si putine pe gat si miam fakut un dush si dimineata miau aparut o gramada eram plin mam dus la doctor si mia spus ca am rubeola si akum stau in cas si de marti miau disparut toate bubele dar ma cam mananca pielea pot sa ies afar sau imi mai apare ceva imi raspundeti si mie va ros frumos