Rozaceea

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

eu am barbia rosie de citiva ani si senzatia de uscaciune si arsura, am fost la citiva medici dermatologi care mi-au recomandat doar produse pe baza de hidrocortizon, de care nu mai pot scapa de altfel! cum nu ma dau o zi un unguentul respectiv cum se extinde roseata! nu mai am incredere in nimeni!

Raspunsuri (3)

Florian Alex

acum 15 ani

Exista mai multe creme pe baza de cortizon, unele de gradul I pana la gradul IV. Unele se folosesc perioade mai indelungate (pana la maxim o saptamana), altele maxim 2-3 zile. Parerea mea este sa urmezi tratamentul complet al unui singur medic fara sa amesteci tratamentele.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Angela, ce produse ai folosit de la FLP? Doar gelul sau si creme anume? Cum pot lua legatura cu tine?
Multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt cornelia va rog sami spuneti ce sa fac? am o roseata pe obraji si pe nas si trebuie sa folosesc tot timpul fondu de ten ce sa fac ? nu ma doare nu ma ustura dar ma deranjeaza doar estetic ce medicamente sau creme imi recomandati aspectu ca niste vase de singe sparte sub piele subtiri va multumesc astept raspuns