Rozacee

Boli de piele

Postata de mariamemo cu 11 ani in urma.

cum se trateaza Rozaceia ? Va multumesc .

Raspunsuri (10)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Rozaceea se trateaza de catre medicul dermatolog, in functie de stadiul afectiunii.

mariamemo

acum 11 ani

Raspuns foarte vag . Ma asteptam la un raspuns de specialist . Eu am locuit in Jordania 20 de ani si acum locuiesc in U.S.A. si este cam departe sa traversez oceanul ca sa vin sa fac o consultatie in Romania . orcum va multumesc .

mariamemo

acum 10 ani

Doamna Dr, eu sint Maria care nu locuiesc in Romania si as vrea sa vin in Romania prin septembrie . Cred ca Dv, sinteti medicul care mia dat tratamentul prin acest program Daca da va rog sa-mi trimiteti adresa cabinetului si programul de serviciu pe adresa mea [email protected] ptr, ca as vrea sa fac o vizita la cabinet cind o sa vin in Romania , multumesc mult .

mariamemo

acum 11 ani

Din pacate raspunsul dv, este foarte vag . Eu sint in U.S.A. si sint prea departe de dv. ca sa vin sa-mi faceti un control si aici am mai fost pe doctori dar vroiam un raspuns mult mai fin de la un specialist roman . multumesc .

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

rozaceea e o forma de acnee care apare pe fata intre 20 si 40 de ani, se trateaza cu creme de tip skinoren seara iar dimineata zineryt care este o solutie iar la pranz cu un flacon de solutie numit inderm asociate cu un regim alimentar lipsit de e-uri, iritante gastrice si grasimi animale.

mariamemo

acum 11 ani

Multe multumiri din partea mea , Sarumina .

mariamemo

acum 10 ani

Da in sfirsit vam regasit . Multumesc mult si as dori sa va vizitez la cabinet daca se poate prin luna septembrie cind o sa fiu in tara . Doresc adresa de cabinet si programul dv, daca se poate la adresa [email protected] In caz ca ma-ti uitat sint Maria si am obtinut informatii de la dv. in privinta cu ''''rosaceea'''' acum 6 luni . Din pacate nu sint in tara si nu am putut sa va vizitez . Multumesc si numai bine .

mariamemo

acum 11 ani

VA MULTUMESC FOARTE MULT . . :*:*

Monica Baciu

acum 10 ani

Colega mea a tratat rozacee dupa ce a inceput un tratament cu creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai (Tea Tree Oil.) de la Thursday Plantation.

Pe langa creme a mai folosit si un sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai pentru excesul de sebum.

Iti recomand tratamentul, pe colega mea a ajuto foarte mult.

valeria

acum 9 ani

Ma numesc Valeria si ma chinui cu aceasta boala de mai mult de 8 ani am fost si la medic si nu mia dat un tratament normal ca sami dispara macar pe un timp... cit primesc lecuire ele dispar dar nu de tot si cum termin lecuirea imi ese si mai multe am incercat foarte multe cremuri si numi mai trece oare chiar nu se gaseste un leac pentru aceasta boala??? sunt foarte disperata si nici nu mai stiu ce as mai putea sa fac ca sami treaca de tot.... MONICA spunemi unde as putea sa gasesc aceste creme pe baza de uleiuri ???? la farmacie le pot gasi???va multumesc mult...