rozacee

Boli de piele

Postata de gyoli cu 13 ani in urma.

buna ziua!sunt mama si am 27 de ani , am avut probleme cu tenul de cand ma stiu. am tenul foarte gras si am perioade cand nu fac cosuri aproape deloc(in special vara)dar si cand imi apar,mi se umple fata de cosuri si puncte negre iar porii imi sunt vizibili si din avion. am incercat multe creme si sapunuri si lotiuni tonice din cele ce se gasesc pe piata ,si produse naturiste dar se pare ca nimic nu are efect. nu am fost la dermatolog dar din ce am citit pe internet cred ca nu am acnee ci rozacee. dati-mi un sfat ce sa fac ,cu ce sa-mi ingrijesc tenul ,sau ce regim alimentar ar trebui sa urmez! va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Un diagnostic exact nu poate fi pus doar după unele date furnizate de internet. Pentru a obţine un sfat, recomand consultul unui dermatolog, sau chiar şi al unei cosmeticiene.