rozacee sau ce e ?

Boli de piele

Postata de delia35133237 cu 15 ani in urma.

Buna! As vrea sa apelez la amabilitatea d-voastra si sa ma elucidati cu un mare mister si chin pentru mine. Am un ten oribil : pori dilatati in zona t cu multe puncte negre, cosuri, burbonele si pe langa asta mi se mai exfoliaza si pielea de pe nas, in zona obrajilor si am o roseata aproape continua. Nu stiu cum s-a ajuns la asta...pt ca aveam un ten destul de curat in urma cu 2 ani. Nu stiu cum s-a ajuns la asta dar imi doresc din tot sufletul sa scap si sa am si eu un ten cat de cat normal. Va rog sa-mi dati un sfat..poate stiti un dermatolog bun in Iasi sau o tehnica, sau un medicament care ar putea da rezultate.ORICE. Va multumesc!

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Dulcik,
Eu te-asi sfatui sa mergi la un dermatolog, pentru a-ti da un tratament. Uite mai multe detalii vezi aici
//sfatulmedicului.ro/articole/Dermatologie-estetica/Acneea_rozacee/Tratament_615_76.html, multa sanatate

eleonora2104352

acum 15 ani

cauta-ma pe mess id samsudeant

aurelia31134646

acum 15 ani

Buna seara draga mea,
pt. problema ta ai putea incerca o cura cu produse naturale cu aloe vera. Daca doresti mai multe informatii [email protected] sau 0727567107

adi3134498

acum 15 ani

Salut! si eu m-am confruntat cu aceeasi problema de mica, pana cand un prieten m-a sfatuit sa incerc un produs foarte bun pentru ten. Este vorba despre o sauna faciala pe care o gasesti dand click aici . Tehnica-medicala este un magazin online din Iasi. Am vazut ca esti din Iasi si e mai simplu pentru tine, ca magazinul se afla in spatele Halei Centrale.
Aceasta sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte. Tenul va deveni fin, proaspat si revigorat.
Succes!

Maracine Alexandra

acum 10 ani

Eu am fost la un doctor dermatolog foarte bun si mi-a dat pentru fata sa folosesc un tratament anti-acnee pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Iar pentru corp am folosit ulei 100% pur de arbore de ceaiā€¦am pusin gelul de dus si sampon.

Am mai schimbat sapunul normal cu un sapun organic pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai.

La mine produsele au functionat extraordinar de bine si m-au scapat de cosuri si puncte negre. Ti le recomand cu ceea mai mare incredere.