Roseata fetei

Boli de piele

Postata de madalina13x cu 11 ani in urma.

Buna. Ma numesc Madalina si am 14 ani. Problema mea este ca ma inrosesc mereu si nu ma inrosesc doar cand mie cald sau frig ci tot timpul . As vrea sa stiu si eu de ce se intampla asta. Pe nas se vad niste vase rosii , cred ca sunt vase de sange sparte sau ceva de genul acesta.Inainte parca nu ma inroseam mereu. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns . Multumesc !

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa consultati medicul dermatolog.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

aceasta roseata daca este permanenta si nu dispare, fara mancarime, se numeste eritroza care poate fi produsa de cauze variate: un tratament inadecvat cu creme cortizonice artificiale sau alte tipuri de alifii. Este totusi necesar sa fie facute o serie de analize de sange prescrise de un medic dermatolog.

DERMA CLUJ

acum 10 ani

Buna,
In cadrul consultului dermatologic ti se va pune diagnosticul si vei putea afla ce variante de terapie sunt si de la ce varsta e bine sa le faci. Vasele rosii de pe nas se pot trata cu radiofrecventa sau pulsuri laser.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj