Rebela acnee

Boli de piele Ten uscat Fotoimbatranirea pielii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am 13 ani si ma ajuns sa nu ma mai suport.urasc acneea aceasta nenorocita sau cosurile cum li se mai zice va rog dati-mi si mie un sfat ceva ca nu mai suport vreau sa scap de ele

Raspunsuri (48)

costel5

acum 16 ani

exact varstra ta aveam si eu cand am avut accnee i-mi amintesc ca am facut un tratament injectabil cu vit. B12 ,dar nu mai stiu daca in combinatie si cu altceva,am uitat sunt 35 de ani de atunci.Cca 12 injectii si a avut un efect fantastic,adica s-a ameliorat simtitor.Oricum la 18-19 ani,n-am mai avut deloc.Mai poti incerca diverse lotiuni ce exista pe piata.Au efect local.

MONICA5596567

acum 16 ani

exista un tratament ...si iti vor disparea in 2 sapt....daca te intereseaza contacteaza-ma raspunde-mi pe forum

andreea

acum 13 ani

m..da sti am 13 ani am acnee as vrea sa te intreb despre ce tratament este vorba

roxana

acum 13 ani

as vrea sa stiu ce metode ai folosit pentru ati dispara acneea.Eu am 17 ani si am pe obraji si nu`mi dispar mai ales acum cu anotimpu rece :( si as vrea sa scap odata de ele

ANCA

acum 10 ani

ESTE CHIAR MITO

Larisa

acum 10 ani

buna ziua , mi-ati putea recomanda un tratament pentru acnee ? . astept informati de la dvs . multumesc .

Romina

acum 9 ani

As dori si eu tratamentul daca se poate....daca e ma gasiti pe adresa: [email protected]

dana

acum 9 ani

buna ziua! as avea si eu nevoie de ajutorul tau in legatura cu acneea ce tratament exista pentru vindecarea ei...

mihail42

acum 16 ani

Roaccutane

kristina4361

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

MONICA5596567

acum 16 ani

nu e roaccutane, e vb de un produs dermatoccosmetic ce se aplica in 2 faze..tim de 2 sapt....si este produs in USA si costa 210 RON.Are un efect exfoliant si dezinfectant ...iar in a doua faza ajuta la regenerarea naturala a pielii.

costel5

acum 16 ani

acneea trebuie tratata in singe.acolo e cauza.orice tratament cosmetic este pasager.oricum dupa perioada pubertatii va disparea de la sine.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

cum se pot trata petele provocate de acnee in urma stoarcerii lor? eu intotdeauna le strorceam si intr-adevar ca se vindecau mai repede dar in schimb mi-au ramas niste pete de la acnee. cum se poate preveni acneea si cum se poate trata si sa avem un ten de portelan?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

eu am fost la dermatolog si am fost trimisa la institutul cantacuzino pentru a mi se face auto vaccin[20 d injectii am facut] mi-a dat si un preparat sa ma dau pe fata plus o crema pt excesul de sebum s-a ameliorat o perioada si acum e la fel cum era innainte sa incep tratamentul imi puteti recomanda un dermatolog bun?va rog din suflet k nu le mai supot plus k eu sunt o persoana care am avut inntotdeauna grija de fata mea si nu inteleg de ce mi-au aparut!!!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

BUNA.MA NUMESC LORE AM 24 DE ANI.AS VREA SA VA RECOMAND CEVA NEMAIPOMENIT TUTUROR CELOR CARE AU PROBLEME CU ACNEE.REZOLVAREA ESTE ALOE VERA,IN PRIMUL RAND CEI CARE AU ACNEE TREBUIE SA FACA O CURA DE DEZINTOXICARE SI LA URAM TRATAMENTUL IN SINE .ORGANISMUL ARE NEVOIE DE IMUNITATE SI PTR ASTA E NEVOIE DE ECHINACEEA SUPRIM.EU MAM TRATA SI MA SIMT BINE.TRATAMENTELE NATURISTE SUNT CELE MAI BUNE.VA MULTUMESC .

comentarii utilizatori

acum 15 ani

in urma unei alergii la cortizon acum 4 ani fata mea s-a umplut de corusi ff multe aveam o fata oribila parca aveam scoarta pe frunte....de atunci ani de zile am urmat tratamente dermatologice de tot felul s-a ameliorat mult..dar tot reapar .am si multe urme si nu stiu cum sa scap de ele desi nu imi storceam cosurile.am grija f mare de tenul meu folosesc creme speciale de calitate dar degeaba.un dermatolog m-a indrumat la un medic internist ptr ca eu am helico bacter,sau la un ginecolog ptr a vedea cauza aparitiei.credeti ca ar trebuii sa incerc si aceasta varianta?am facut enorm de multe tratamente si naturiste,multe sunt mari si dureroase si la nivelul gatului.dar o mare problema sunt petele cum as putea sa le tratez?

Adriana178106773

acum 15 ani

salut...imi poti spune care e acest tratament pt acnee care dispar in 2 saptamani? astept raspuns pe mail...multumesc

MONICA5596567

acum 15 ani

Dr. Harris Dermal Magic -asa se numeste acest produs dermatocosmetic...care este natural..si este folosit ptr mai multe afectiuni ale pielii.eu il folosesc de ceva timp si am avut rezultate bune (trebuie folosit cu regularitate seara si dimineata timp de 3 saptamani..si apoi o singura data, de regula seara...si de evitat fondul de ten...)

MONICA5596567

acum 15 ani

nu ai vazut acnee si la persoanele trecute de pubertate?!!!!!!!!!!!!!!!trebuie trateata si la nivelul pielii ptr ca altfel raman semne...se suprainfecteaza....etc..si ii mult mai rau..nu e o problema de sange ci de altceva..daR NU E CAZUL SA DEZVOLT PREA MULT SUBIECTUL...

elena1212

acum 15 ani

mariusg
Bucuresti .RO
Dr. Harris Dermal Magic -asa se numeste acest produs dermatocosmetic...care este natural..si este folosit ptr mai multe afectiuni ale pielii.eu il folosesc de ceva timp si am avut rezultate bune (trebuie folosit cu regularitate seara si dimineata timp de 3 saptamani..si apoi o singura data, de regula seara...si de evitat fondul de ten...) Acest produs se gaseste in farmacii,la un anumit cabinet de dermatologie, sau trebuie sa il comand de undeva? Daca zici ca e atat de eficient,vreau sa il incerc si eu... am foarte multe semne,puncte albe si cateva negre,pot sa zic ca sunt desfigurata.de 2ani ma lupt cu acneea si observ cum tenul meu arata din ce in ce mai rau...

Pag 1 din 3